< wróć
zamknij x
 • Dostęp i rejestracja użytkownika

  Jak pierwszy raz uzyskać dostęp do Workbook Online?

  Musisz najpierw aktywować kod i założyć swój profil użytkownika. Kod aktywacyjny znajduje się pod zdrapką na wewnętrznej okładce Twojego podręcznika. Wejdź na stronę www.macmillan.pl/e-workbook i kliknij „Aktywacja/Logowanie”. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której aktywujesz kod i założysz swój profil.

  Na nowej stronie kliknij przycisk „Register”.

  Wpisz swoje dane: adres e-mail, imię, nazwisko, hasło, kraj pochodzenia i kod, który znajduje się na okładce podręcznika. Następnie kliknij „Register”. Zobaczysz wtedy komunikat potwierdzający proces rejestracji nowego użytkownika. Kliknij „Go to the login page”, aby zalogować się do zeszytu ćwiczeń online.

  Do logowania będą Ci potrzebne adres e-mail i hasło, które podałeś podczas zakładania profilu. Wpisz je i kliknij „Enter the Site”. Twój adres e-mail będzie też Twoją nazwą użytkownika (username).

  Rejestracji będziesz musiał dokonać tylko jeden raz.

   

  Jak aktywować kod i założyć profil użytkownika?

  Kod aktywacyjny znajduje się pod zdrapką na wewnętrznej okładce Twojego podręcznika. Wejdź na stronę www.macmillan.pl/e-workbook i kliknij „Aktywacja/Logowanie”. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której aktywujesz kod i założysz swój profil.

  Na nowej stronie kliknij przycisk „Register”.

  Wpisz swoje dane: adres e-mail, imię, nazwisko, hasło, kraj pochodzenia i kod, który znajduje się na okładce podręcznika. Następnie kliknij „Register”. Zobaczysz wtedy komunikat potwierdzający proces rejestracji nowego użytkownika. Kliknij „Go to the login page”, aby zalogować się do zeszytu ćwiczeń online.

   

  Jak się zalogować?

  Wejdź na stronę www.macmillan.pl/e-workbook i kliknij „Aktywacja/Logowanie”. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Wpisz swój adres e-mail (username) oraz hasło. Kliknij „Enter the Site”.

   

  Co jest moją nazwą użytkownika (username)?

  Twoja nazwa użytkownika (username) to adres e-mail, który podałeś podczas rejestracji swojego konta użytkownika.

   

  Nie pamiętam mojego hasła. Co robić?

  Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij „Forgotten your password?” na stronie logowania. Podaj adres e-mail, który podałeś podczas rejestracji konta oraz wpisz wyświetlone hasło zabezpieczające. Kliknij „Reset”. Na skrzynkę mailową zostanie wysłany link, który umożliwi Ci ustawienie nowego hasła.

   

  Gdzie mogę kupić kod dostępu?

  Możesz kupić podręcznik wraz z kodem dostępu do Workbook Online. Kod znajduje się pod zdrapką na wewnętrznej okładce podręcznika. Podręcznik z kodem możesz kupić w księgarni lub sklepie internetowym http://sklep.macmillan.pl/.

  Jeśli masz już podręcznik bez kodu, sam kod dostępu do Workbook Online możesz kupić w sklepie internetowym http://sklep.macmillan.pl/.

   

  Mam już podręcznik, ale bez kodu, czy mogę kupić sam kod dostępu?

  Jeśli masz już podręcznik bez kodu, sam kod dostępu do Workbook Online możesz kupić w sklepie internetowym http://sklep.macmillan.pl/.

   

  Jak długo ważny jest mój kod?

  Kod umożliwi Ci dostęp do danego poziomu zeszytu ćwiczeń online przez 18 miesięcy od dnia aktywacji.

   

  Mam już konto użytkownika. Jak aktywować inny zeszyt ćwiczeń online lub kolejny poziom?

  Aby dodać nowy zeszyt ćwiczeń, najpierw zaloguj się tak jak zwykle. Następnie kliknij „Activate a code” i wpisz kod aktywacyjny nowego zeszytu ćwiczeń. Kliknij „Redeem code”, aby zakończyć aktywację.

   

  Czy mogę mieć równocześnie dostęp do więcej niż jednego zeszytu ćwiczeń?

  Tak, można mieć równocześnie dostęp do kilku zeszytów ćwiczeń. Wszystkie wyniki z ćwiczeń wykonywanych w różnych zeszytach ćwiczeń będą zapisywać się w Twoim Zestawieniu wyników („Gradebook”).

 • Informacje o mnie

  Gdzie mogę obejrzeć lub zmienić moje dane?

  Po zalogowaniu do Workbook Online, kliknij na swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu i wybierz przycisk „My profile”. Będziesz mógł zmienić swoje hasło i inne dane osobowe. Po wprowadzeniu zmian, kliknij „Save”.

   

  Jak mogę zmienić hasło dostępu?

  Po zalogowaniu do Workbook Online, kliknij na swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu i wybierz przycisk „My profile”. Aby zmienić hasło, kliknij żółty przycisk „Change password”. W oknie, które się pojawi, wpisz stare hasło i nowe hasło dwa razy, a następnie kliknij „Change password”.

  Drugim sposobem zmiany hasła jest kliknięcie „Forgotten your password?” na stronie logowania. Należy wtedy wpisać swój adres e-mail i kod zabezpieczający, a na skrzynkę mailową wysłany zostanie link umożliwiający zmianę hasła.

 • Dostęp do klasy

  Jak dołączyć do klasy?

  Hasło dostępu do klasy dostaniesz od swojego nauczyciela. Zaloguj się do Workbook Online i kliknij „Classes”. Następnie kliknij zielony przycisk „Join class” i wpisz hasło, które przekazał Ci Twój nauczyciel. Potem kliknij „Submit”.

 • Rozwiązywanie zadań

  Jak uzyskać dostęp do ćwiczeń?

  Na Stronie głównej kliknij na tytuł zeszytu ćwiczeń. Następnie kliknij numer unitu, aby rozwinąć listę zawierającą zestawy ćwiczeń z danej sekcji. Kliknij na tytuł zestawu ćwiczeń, aby otworzyć pierwsze ćwiczenie danego zestawu.

   

  Jak wysłać wyniki do zestawienia wyników?

  Kiedy wykonasz ćwiczenie, kliknij na przycisk „Submit answer” w prawym dolnym rogu. Wyniki zostaną wtedy zapisane w Zestawieniu wyników.

   

  Jak ponownie wykonać ćwiczenie?

  Po kliknięciu „Submit answer” otworzy się okienko z Twoim wynikiem. Będzie w nim także przycisk „Try again”. Kliknij w ten przycisk, jeśli chcesz wykonać ćwiczenie ponownie.

  Jeśli już wylogowałeś się z Workbook Online, zaloguj się ponownie, wybierz odpowiedni zeszyt ćwiczeń, kliknij w numer unitu i wybierz ćwiczenie.

  Każde ćwiczenie możesz wykonywać nieskończenie wiele razy.

   

  Ile razy mogę wykonać każde ćwiczenie?

  Każde ćwiczenie możesz wykonywać nieskończenie wiele razy.

   

  Jak mogę sprawdzić odpowiedzi do ćwiczenia?

  Prawidłowe odpowiedzi do ćwiczenia możesz zobaczyć dopiero po jego pierwszym wykonaniu i wysłaniu odpowiedzi do nauczyciela. Po kliknięciu „Submit answer” otworzy się okno z Twoim wynikiem. Będzie w nim też przycisk „Check answers”. Po kliknięciu w ten przycisk, zobaczysz, które odpowiedzi były prawidłowe, a które nieprawidłowe. Aby zobaczyć prawidłowe odpowiedzi do ćwiczenia, kliknij przycisk „Show correct answers” w prawym dolnym rogu ekranu.

 • Zestawienie wyników

  Gdzie mogę zobaczyć moje wyniki?

  Na stronie głównej widać Twoje postępy i całkowity wynik z ćwiczeń dotychczas wykonanych w danym zeszycie ćwiczeń. Aby zobaczyć szczegółowe wyniki, należy kliknąć na tytuł zeszytu ćwiczeń. Po prawej stronie zobaczysz wyniki z ćwiczeń w danym unicie ilość wykonanych już ćwiczeń i ilość ćwiczeń, które jeszcze musisz wykonać. Po kliknięciu w numer unitu, zobaczysz wyniki procentowe z poszczególnych zestawów ćwiczeń w każdym unicie.

  Wszystkie wyniki możesz także zobaczyć w swoim Zestawieniu wyników. Kliknij w przycisk „Gradebook” i wybierz zeszyt ćwiczeń. Zobaczysz wynik całościowy dla danego poziomu („Course score”) i wyniki z poszczególnych unitów.

  Pod napisem „Course score” możesz wybrać, czy chcesz zobaczyć wynik z pierwszego podejścia do ćwiczeń („First attempt”), ostatniego („Latest attempt”) czy najlepsze wyniki („Highest attempt”).

  Po kliknięciu w numer unitu, zobaczysz wyniki procentowe z poszczególnych zestawów ćwiczeń w każdym unicie. Kliknięcie w tytuł zestawu ćwiczeń umożliwi obejrzenie wyników z poszczególnych ćwiczeń i ilość podjętych prób rozwiązania. Zobaczysz wynik z pierwszego wykonania ćwiczenia („First”), ostatniego („Latest”) i najlepszy osiągnięty wynik („Highest”).

   

  Co oznaczają białe i zielone kratki w zestawach ćwiczeń?

  Kratki oznaczają poszczególne ćwiczenia. Biała kratka oznacza, że ćwiczenie nie zostało jeszcze wykonane. Zielona – że ćwiczenie zostało już zrobione, a jego wynik zapisany w zestawieniu.

   

  Co oznacza „First”, „Latest” i „Highest”?

  „First” pokazuje wynik z pierwszego wykonania danego ćwiczenia; „Latest” – z ostatniego podejścia; „Highest” – najlepszy osiągnięty wynik

   

  Czy nauczyciel widzi moje wyniki?

  Jeśli dołączyłeś do klasy, którą stworzył Twój nauczyciel, to widzi on wszystkie Twoje wyniki.

   

  Czy mogę zobaczyć moje odpowiedzi?

  Tak, natychmiast po wykonaniu ćwiczenia możesz zobaczyć swój wynik i odpowiedzi, klikając na przycisk „Show answers”. Twój wynik zapisany zostanie w Zestawieniu wyników. Przycisk „Show correct answers” pokaże prawidłowe odpowiedzi do zadania. Możesz porównać je ze swoimi wynikami, klikając w „Show my answers”.

   

   

 • Dostęp do Student's Resource Centre

  Jak mogę się dostać do Student’s Resource Centre?

  Zaloguj się do Workbook Online i wybierz poziom kursu. Pod tekstem „Course information” znajduje się przycisk „Course resources”, który przekieruje Cię na oddzielną stronę logowania do Resource Centre.

   

  Jakimi danymi mam zalogować się do Resource Centre?

  Do Resource Centre należy zalogować się tym samym adresem e-mail i hasłem, które są używane do logowania do Workbook Online.

   

  Jakie materiały mogę znaleźć na tej stronie?

  Student’s Resource Centre zawiera przydatne materiały do wykorzystania razem z Workbook Online. Dla każdego poziomu kursu znajdziesz tu m.in:

  • pliki PDF z audioskryptami
  • nagrania w formacie MP3
  • klipy video

   

  Gdzie znajdę te materiały?

  Żeby dostać się do materiałów, kliknij w menu z lewej strony ekranu na poziom kursu, który realizujesz. Rozwinie się lista dostępnych materiałów. Kliknij interesującą Cię sekcję, żeby zobaczyć jej zawartość.

   

  Czy mój nauczyciel ma dostęp do tych materiałów?

  Twój nauczyciel ma dostęp do tych samych materiałów, co Ty.

   

  Jak pobrać pliki PDF?

  Niektóre materiały na stronie mają format PDF. Żeby otworzyć taki plik, kliknij „View / Download pdf”. Żeby zapisać go na dysku, kliknij prawym przyciskiem myszy „View / Download pdf” i wybierz „Zapisz element docelowy jako…” lub „Zapisz link jako…”.

  Możesz też zapisać pliki PDF na urządzeniach mobilnych. Jeśli potrzebujesz instrukcji, jak to zrobić, wejdź na stronę http://www.apple.com/support/ dla urządzeń Apple. W przypadku systemu Android, odwiedź stronę pomocy technicznej producenta Twojego urządzenia.

   

  Nie mogę otworzyć pliku PDF. Dlaczego?

  Jeśli nie możesz otworzyć pliku PDF, być może potrzebujesz nowszej wersji oprogramowania Adobe Reader, żeby odczytywać, przeszukiwać i drukować pliki. Oprogramowanie Adobe Reader możesz ściągnąć bezpłatnie ze strony Adobe: http://get.adobe.com/reader/.

   

  Gdzie znajdę pliki audio? 

  Żeby dostać się do plików audio, wybierz poziom kursu w menu po lewej stronie ekranu, a następnie kliknij „Student’s Book Audio MP3s” lub „Workbook Audio MP3s”. Wyświetli się lista wszystkich dostępnych plików MP3, a także audioskrypt w pliku PDF.

   

  Jak mogę odtworzyć i zapisać pliki audio?

  Nagrania możesz odtworzyć bez konieczności zapisywania ich na dysk, klikając przycisk „Play / Download mp3”. Żeby zapisać je na dysku, kliknij prawym przyciskiem myszy „Play / Download mp3” i wybierzZapisz element docelowy jako… lub „Zapisz link jako…”.

  Możesz też odtworzyć albo zapisać pliki audio na urządzeniach mobilnych. Jeśli potrzebujesz instrukcji, jak to zrobić, wejdź na stronę http://www.apple.com/support/ dla urządzeń Apple. W przypadku systemu Android, odwiedź stronę pomocy technicznej producenta Twojego urządzenia.

   

  Gdzie znajdę pliki wideo?

  Żeby dostać się do plików wideo, wybierz sekcję „Video” po lewej stronie ekranu, a następnie kliknij tytuł klipu, który chciałbyś obejrzeć. Wyświetli się lista wszystkich dostępnych plików wideo.

   

  Jak odtworzyć pliki wideo?

  Kliknij „Video” i wybierz klip, a następnie naciśnij przycisk „Play” w odtwarzaczu po prawej stronie.

  Możesz oglądać klipy wideo na urządzeniach mobilnych. Jeśli potrzebujesz instrukcji, jak to zrobić, wejdź na stronę http://www.apple.com/support/ dla urządzeń Apple. W przypadku systemu Android, odwiedź stronę pomocy technicznej producenta Twojego urządzenia.