Odliczamy do egzaminu 2021!

Do egzaminu ósmoklasisty pozostało już niewiele czasu! Na czym warto się skupić? Jak efektywnie wykorzystać ten czas i pomóc uczniom powtórzyć i utrwalić materiał z zajęć? Przedstawiamy plan wsparcia składający się z 7 kroków, które z pewnością ułatwią Państwu i uczniom przygotowania do egzaminu!

Krok 1 - W co inwestować czas i energię?

Ten rok jest dla ósmoklasistów wyjątkowo trudny. Nauka zdalna z pewnością nie dała ani nauczycielom, ani uczniom wszystkich możliwości, które stwarzają zajęcia w szkole. Dodajmy do tego okres beż żadnych lekcji z poprzedniego roku szkolnego i można stwierdzić, że wszyscy jesteśmy do tyłu z materiałem. Co teraz?
Zacznijmy od podstaw - prawdopodobnie nie zdążysz zrobić wszystkiego. Jak zatem wybrać to, co uczniowi rzeczywiście jest potrzebne?

  • Określ priorytety - zamiast powierzchownie realizować wszystko, co jest w podręczniku, lepiej poświęcić więcej czasu na podstawy.
  • Przejrzyj listy słówek - zastanów się, co jest najważniejsze dla ucznia z punktu widzenia egzaminu.
  • Stwórz własną listę struktur "must-have" - pomyśl, które zagadnienia gramatyczne są absolutnie niezbędne na egzaminie.

Ale to nie wszystko! Obejrzyjcie nagranie, w którym dr Karolina Kotorowicz-Jasińska zdradza, w jaki sposób wyznaczyć cele i priorytety w ostatnich miesiącach przed egzaminem.

Krok 2 - Z nauczycielem czy samodzielnie?

Dobrze skonstruowany podręcznik pozwala szybko i łatwo podzielić materiał na pracę w klasie i pracę indywidualną w domu. Na samodzielne powtórki po lekcjach wybieraj zadania:

  • zamknięte - na czytanie i słuchanie ze zrozumieniem,
  • sprawdzające znajomość środków językowych,
  • powtarzające słownictwo i struktury gramatyczne.

Do pracy w klasie pozostaw zadania oparte na komunikacji, które pomogą uczniom przećwiczyć powtórzone środki językowe w kontekście. Więcej wskazówek i pomysłów znajdziesz w nagraniu dr Karoliny Kotorowicz-Jasińskiej!

Ale to nie wszystko! Zapraszamy do pobrania materiału, który ułatwi zaplanowanie lekcji odwróconych! Materiał ten zawiera spis zadań z wybranych rozdziałów Repetytorium Ósmoklasisty, które uczniowie mogą wykonać indywidualnie w ramach przygotowania do lekcji.

Krok 3 - Zmaksymalizuj potencjał egzaminów próbnych!

Zapraszamy już 5 marca!

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2021

Czy chcą Państwo dowiedzieć się, na jakim etapie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty znajdują się obecnie Państwa uczniowie? Już teraz mogą Państwo przeprowadzić wśród uczniów Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2021, który został przygotowany z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

ZAREJESTRUJ SIĘ W PROGRAMIE