News

Jesteśmy gotowi do matury!

Powitanie nowego roku szkolnego oznacza jednocześnie początek intensywnych powtórek i przygotowań do egzaminu maturalnego. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie!

Aby wesprzeć nauczycieli w pracy z tegorocznymi maturzystami, stworzyliśmy szeroki i zróżnicowany zestaw narzędzi, które z pewnością przydadzą się na zajęciach.

 

Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych

NOWOŚĆ! Dostępne od września 2018

Przedstawiamy zupełnie nowe Repetytorium autorstwa Marty Rosińskiej oraz Lyndy Edwards. Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych pomaga nauczycielom przygotowywać uczniów do matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

 • 100% nowego materiału.
 • Rozwój umiejętności językowych w kontekście zadań egzaminacyjnych – zwłaszcza tych, które sprawiają uczniom największy problem.

Dowiedz się więcej o repetytorium

Gra Forbidden Words

Dzięki zaadaptowaniu popularnej gry karcianej Taboo nauka słownictwa maturalnego zamienia się w rozrywkę i przyjemność. Gra Forbidden words ułatwia przełamanie bariery w mówieniu i zmniejsza związany z nią stres, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako jeden z elementów treningu do matury ustnej.

Kup w sklepie

Dowiedz się więcej

Use of English Worksheets

Dodatkowe zestawy zadań sprawdzających znajomość środków językowych, autorstwa dr Moniki Cichmińskiej, pomogą w przygotowaniu uczniów do obu poziomów egzaminu! Pięć rozdziałów można już teraz pobrać z naszej strony.

Nauczyciele, którzy wybiorą nowe Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych, będą mogli już wkrótce pobrać wszystkie 14 unitów z serwisu staffroom.pl.

KUP W SKLEPIE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

MaturaTV

Seria pięciu filmów edukacyjnych na temat przygotowania do egzaminu dojrzałości z udziałem Marty Rosińskiej, autorki bestsellerowych podręczników i repetytoriów maturalnych, oraz dr. Grzegorza Śpiewaka, naczelnego konsultanta ds. metodyki nauczania wydawnictwa Macmillan.

Obejrzyj nagranie na Facebooku

 

Nauka słownictwa

Listy słów z nowego Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych są dostępne w bezpłatnej aplikacji Quizlet, która wspiera uczniów w nauce słownictwa.

 

... i więcej

Dla nowego Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych dostępne będą również: bezpłatne oprogramowanie tablic interaktywnych dla nauczycieli oraz dodatkowe testy w formacie plików Word i PDF.

 

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego reportażu z wydarzenia w Warszawie

 
 

 • Zakres słownictwa wymagany na egzaminie ósmoklasisty
 • 80 kart = 320 haseł
 • Hasła oznaczone są kolorami, a każdy z nich odpowiada poszczególnemu tematowi z Repetytorium Ósmoklasisty

TIP: Uczniowie mogą mieć przed sobą Repetytorium Ósmoklasisty lub słowniki, które pomogą im w wykonywaniu zadań. Usprawni to ich pracę ze słownictwem, którego nie potrafią zapamiętać.

1. Nasza historia (pary / grupy maksymalnie pięcioosobowe)

Uczniowie losują po trzy karty. Ich zadaniem jest ułożenie krótkich historyjek w określonym czasie z użyciem słów, które znajdują się pod słowem głównym. Gotowe historyjki przedstawiają na forum klasy.

2. Wszyscy razem! (cała klasa)

Nauczyciel przygotowuje jakiś dzwonek (np. hotelowy) i czyta trzy słowa widniejące pod słowem głównym, a uczniowie próbują odgadnąć, o jaki wyraz chodzi. Jeśli nie wiedzą, nauczyciel może dodać od siebie jeszcze maksymalnie trzy słowa (podaje je pojedynczo w określonych odstępach czasowych). Jeśli mimo tego uczniowie nie zgadną, o jaki wyraz chodzi, nauczyciel uderza w dzwonek (co oznacza przejście do kolejnego wyrazu), odkłada kartę na bok i zadaje kolejną zagadkę. Na koniec gry wraca do słów, które nie zostały odgadnięte, i prosi uczniów, by zapisali je w zeszycie, podając do nich swoje trzy słowa.

3. „Unitowa” powtórka (pary / małe grupy)

Nauczyciel wybiera karty ze słownictwem z danego działu. Uczniowie mają przed sobą otwarty słowniczek znajdujący się w Repetytorium Ósmoklasisty. Nauczyciel zapisuje na tablicy kilka słów głównych z kart, natomiast uczniowie zapisują w zeszytach po dwa–trzy słowa ze słowniczka pasujące do wyrazu głównego lub inne kojarzące się z nim. Po upływie określonego czasu wybrani uczniowie podchodzą do tablicy i dopisują swoje słowa pod słowem głównym.

4. Rysowane rzeczowniki (grupy cztero- lub pięcioosobowe)

Nauczyciel wybiera karty, na których w słowach głównych znajdują się rzeczowniki. Do tablicy podchodzi jedna osoba z pierwszej grupy i „rysuje” wyraz (może rysować też słowa zakazane). Zadaniem grupy jest odgadnięcie w określonym czasie, o jaki wyraz chodzi. Jeśli odgadną zagadkę, otrzymują dwa punkty, jeśli nie, nauczyciel daje szansę pozostałym grupom (mogą uzyskać jeden punkt).

5. Pionowo czy poziomo? (praca indywidualna)

Nauczyciel wrzuca karty do pudełka/torby. Uczniowie podchodzą do biurka i losują kartę, z której wybierają dwa–trzy słowa główne. Ich zadaniem jest zapisanie wyrazów w pionie lub poziomie w zeszytach, a następnie dopisanie do poszczególnych liter słów rozpoczynających się na określoną literę (z danego działu), np. B – bride, E – earrings, L – lazy, T – tie.

6. Blef czy nie? (cała klasa)

Nauczyciel losuje kartę i zapisuje na tablicy słowo główne. Podaje definicję słowa, ale niekoniecznie tego zapisanego na tablicy. Zadaniem uczniów jest powiedzenie: Yes/No lub True/False. Jeśli nauczyciel blefował, uczniowie muszą podać prawidłową definicję słowa.

7. Kapuściane słowa (grupy cztero- lub pięcioosobowe)

Nauczyciel rozdaje uczniom po jednej karcie. Uczniowie zapisują słowa główne oraz te, których nie mogą wypowiedzieć na głos, na kartkach formatu np. A5. Następnie wszystkie kartki zgniatają w taki sposób, by powstała papierowa kapusta. Nauczyciel włącza muzykę, a uczniowie przerzucają między sobą powstałą kulę. Kiedy muzyka milknie, osoba, u której wylądowała „kapusta”, odwija pierwszy liść i… gra w Don’t Say It!

8. Szybka akcja

Nauczyciel czyta uczniowi jedno słowo główne. Jego zadaniem jest podanie trzech wyrazów dodatkowych kojarzących się z tym słowem. Jeśli uczeń nie zna odpowiedzi, dane słowo przechodzi na ucznia siedzącego obok. W rolę nauczyciela mogą wcielać się też uczniowie.

9. Don't Say It! gramatycznie (pary)

Uczniowie losują po dwie karty na parę, a następnie układają zdania ze słowami zakazanymi z wykorzystaniem omawianych na zajęciach zagadnień gramatycznych.

10. Don't Say It! po polsku (pary / trzyosobowe grupy)

Każda osoba z pary/grupy otrzymuje kartę i nikomu jej nie pokazuje. Zadaniem uczniów jest wytłumaczenie słowa głównego bez używania trzech zakazanych wyrazów, ale w języku polskim. Odpowiedzi powinny być podawane po angielsku.

Repetytoria maturalne 25% TANIEJ!

Wiemy, jak bardzo cenią Państwo pracę z naszymi repetytoriami podczas przygotowań do egzaminu maturalnego. Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę na nowy rok szkolny 2018/2019, w ramach której do 31 października mogą Państwo kupić repetytoria maturalne z 25% rabatem!

Skontaktuj się z reprezentantem regionalnym, aby:

Repetytorium dla uczniów liceów i techników. Poziom podstawowy i rozszerzony. (wersja wieloletnia)

Repetytorium jest wieloletnią wersją bestsellera: Matura 2015. Repetytorium. Poziom podstawowy i rozszerzony. To wyjątkowe połączenie treningu do matury podstawowej i rozszerzonej pozwala w trakcie jednej lekcji przygotować uczniów do dwóch różnych poziomów egzaminu.

 • Słownictwo rozwijane jest w kontekście wszystkich tematów maturalnych, ze szczególnym naciskiem na związki wyrazowe, wyrażenia czasownikowe i kolokacje.
 • Przygotowanie do matury ułatwiają użyteczne banki zwrotów, modelowe wypowiedzi oraz zestawienie reguł gramatycznych wraz z ćwiczeniami.
 • Zadania egzaminacyjne są w sposób naturalny wplecione w tok zajęć.

Cena promocyjna: 78.30 zł 58,73 zł

Kup w sklepie

Repetytorium dla uczniów liceów i techników. Poziom rozszerzony.

Repetytorium pomaga w przygotowaniach do matury na poziomie rozszerzonym. W przemyślany sposób uczy słownictwa, które rozwijane jest w każdej sekcji, oraz systematycznie rozwija umiejętności językowe w kontekście zadań egzaminacyjnych.

 • Przygotowanie do egzaminu ułatwiają użyteczne banki zwrotów, modelowe wypowiedzi oraz zestawienie reguł gramatycznych.
 • Banki Know your phrases zawierają gotowe do użycia zwroty i ułatwiają tworzenie poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Cena promocyjna: 78.30 zł 58,73 zł

Kup w sklepie

Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych
NOWOŚĆ! Dostępne od września 2018

Przedstawiamy zupełnie nowe Repetytorium autorstwa Marty Rosińskiej oraz Lyndy Edwards. Repetytorium do szkół ponadgimnazjalnych pomaga nauczycielom przygotowywać uczniów do matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

 • 100% nowego materiału.
 • Rozwój umiejętności językowych w kontekście zadań egzaminacyjnych – zwłaszcza tych, które sprawiają uczniom największy problem.
 • Sekcja „Get lexical” efektywnie wspiera naukę słownictwa, zwłaszcza w kontekście kłopotliwych zagadnień słowotwórstwa czy użycia idiomów.

Matura podstawowa. Repetytorium z testami.

Cena promocyjna: 60.00 zł 45.00zł

Kup w sklepie

Dowiedz się więcej

Repetytorium for Matura

Cena promocyjna: 69.90 zł 52.43zł

Kup w sklepie

Dowiedz się więcej

Regulamin oferty

 1. Promocja trwa od 4 czerwca 2018 do 31 października 2018 r. do 23:59 lub wyczerpania zapasów.
 2. Oferta realizowana jest na www.sklep.macmillan.pl lub przez reprezentanta regionalnego.
 3. Zamówienia zostaną zrealizowane w ciągu 14 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia na www.sklep.macmillan.pl lub u reprezentanta regionalnego.
 4. Koszt dostawy oraz forma płatności w przypadku zamówień na www.sklep.macmillan.pl są zgodne z aktualnym regulaminem sklepu.
 5. Darmowa dostawa kurierem i pocztą za zakupy od 149,00 zł brutto, Paczka w Ruchu od 50,00 zł brutto.
 6. Wartość zamówienia może różnić się od wartości zamówienia na formularzu ze względu na sposób zaokrąglenia przez program fakturujący (ok. 0.01-0.05 zł/tytuł).

W przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu z reprezentantami!

Skontaktuj się z reprezentantem