Bezpłatna konferencja online
PEDAGOGIKA ZABAWY
inauguracja cyklu konferencji stacjonarnych dla nauczycieli klas I–III szkół podstawowych
 

Program konferencji

 • WPROWADZENIE dr Grzegorz Śpiewak
 • POWITANIE Carol Read
 • ZABAWA TO POWAŻNA SPRAWA czyli jak dobierać gry i zabawy językowe w klasach I–III
  dr Anna Parr-Modrzejewska
 • NOWY ZESPÓŁ TRENERÓW

Zabawa to ważna sprawa!

Wszyscy wiemy, że w uczeniu dzieci gry i zabawy są ważne. Ale czy wszystkie?

Jeśli dzieci więcej się bawią, czy na pewno więcej się uczą?

Co zrobić, żeby tak właśnie było?

Czego się nauczysz?

 • Jak odróżnić mądrą zabawę językową od zwykłej rozrywki?
 • Po czym poznać, że zabawa jest pedagogicznie przydatna?
 • Jak użyć zabawy jako narzędzia rozwijania umiejętności językowych i ogólnorozwojowych dziecka?

Udział biorą

 • Carol
  Read

  Carol Read has over 30 years’ experience in ELT as a teacher, teacher trainer, academic manager, materials writer and educational consultant. Her main specialization is in early years and primary English language education. Carol’s publications include award-winning titles such as 500 Activities in the Primary Classroom and Tiger & Friend, Bugs Team. Her latest publication is a new, global pre-school course Mimi’s Wheel. Carol is a former President of IATEFL. You can find out more about Carol by visiting www.carolread.com.

 • dr Anna
  Parr-Modrzejewska

  dr Anna Parr-Modrzejewska – adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowca przedmiotów specjalności nauczycielskiej i opiekun praktyk pedagogicznych. Jej zainteresowania badawcze obejmują psycholingwistyczne aspekty dwujęzyczności w kontekście edukacji formalnej, nauczanie i uczenie się języka angielskiego, jako elementu kształcenia zintegrowanego na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, charakterystykę dyskursu lekcyjnego i kształcenie nauczycieli języka obcego.

  Dr Anna Parr-Modrzejewska jest również absolwentką filologii polskiej, pedagogiki wczesnoszkolnej, studentką ostatniego roku opieki i terapii pedagogicznej, trenerem dydaktycznym, autorem podręczników szkolnych, egzaminatorem i aktywnym nauczycielem języka angielskiego. W życiu prywatnym jest matką dwóch córek w wieku szkolnym i synka, który dopiero rozpoczyna swoją wielką przygodę z edukacją.

 • dr Grzegorz
  Śpiewak

  dr Grzegorz Śpiewak – doradca ds. metodyki nauczania, trener, autor, wykładowca akademicki (Uniwersytet Warszawski, The New School, New York). Naczelny konsultant ds. metodyki nauczania Macmillan Education na Polskę oraz region Europy Centralnej & Wschodniej. Były prezes IATEFL-PL, obecnie członek komitetu honorowego tego Stowarzyszenia. Laureat European Language Label 2012 za projekt Angielski dla Rodziców (deDOMO Education) oraz za 2016 za projekt YOUNGSTER – Angielski Twoją Szansą (Macmillan Education). Nominowany do British Council Local Innovation Award 2016 za projekt Teacher Trainer Academy (DOS-ELTea).

 • Barbara
  Bednarczyk

  Barbara Bednarczyk od 14 lat jest nauczycielką języka angielskiego. Uczyła w wielu grupach wiekowych, ale najbliższa jest jej edukacja najmłodszych. Od dłuższego czasu związana jest z jednym z przedszkoli w Białymstoku, w którym pełni również funkcję wicedyrektora. W swojej pracy wykorzystuje metody budujące pozytywne relacje. Uwielbia tworzyć materiały dydaktyczne, które – wykonane wspólnie z dziećmi – znacznie wspomagają budowanie motywacji wewnętrznej ucznia.

  Ponadto Basia organizuje warsztaty dla dzieci z książką anglojęzyczną, fartuchowe opowieści czy językowe warsztaty teatralne. Inspiruje też nauczycieli na szkoleniach, konferencjach, w artykułach, które pisze dla Get Creative oraz na łamach swojego bloga.

  Prywatnie jest mamą Olka i Mikołaja, w których zaszczepia miłość do języka angielskiego. Jest miłośniczką książek dla dzieci, a w szczególności serii Mr Men and Little Miss.

 • Katarzyna
  Gala

  Katarzyna Gala – doświadczony nauczyciel, metodyk i lektor współpracujący z łódzkimi szkołami językowymi, egzaminator i weryfikator OKE, tutor oraz etnolog. Obecnie studiuje psychologię. Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w państwowych przedszkolach i szkole podstawowej. Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 169 im. Marii Dąbrowskiej w Łodzi.

  Interesuje się metodyką nauczania języków obcych (zwłaszcza najmłodszych uczniów), psychologią i neurolingwistyką. Jak podkreśla – jej najważniejszą rolą społeczną jest bycie mamą pięcioletniego Wojtka, na którym z lubością i powodzeniem testuje swoje pomysły językowe. To rola, z której czerpie najwięcej inspiracji i która niezmiennie uczy ją pokory oraz przekonuje, że uczymy się nieustannie i każdego dnia.

 • Katarzyna
  Komarnicka

  Katarzyna Komarnicka jest nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. W swojej pracy kładzie nacisk na metody, które aktywizują każdego ucznia w klasie. Stale poszukuje rozwiązań, które pomogą uczniom w nauce. Jej przepisem na utrzymanie dyscypliny w klasie jest dobry kontakt z uczniami, indywidualne podejście do nich oraz łączenie nauczania ze sferą ich zainteresowań.

  Kasia stara się inspirować nie tylko swoich uczniów, lecz także nauczycieli, prowadząc swój blog i uczestnicząc w warsztatach jako prelegent. Współautorka kultowych kart Don’t Say IT! Wydawnictwa Macmillan i autorka wielu artykułów w czasopiśmie „Get Creative”.

  Prywatnie mama małej Martynki. Miłośniczka książek kulinarnych i podróży po Polsce.

 • Dominika
  Krawczyńska

  Dominika Krawczyńska – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja: Edukacja Początkowa i Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego, oraz Podyplomowego Studium Logopedycznego Uniwersytetu SWPS. Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej (Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej).

  Przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęła 13 lat temu. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkołach językowych, przedszkolach, w szkole podstawowej oraz we własnym Gabinecie Rozwoju Języka Praktyka Języka. Obecnie pracuje w samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w podwarszawskim Brwinowie, gdzie uczy języka angielskiego w oddziałach zerowych oraz w klasach I-III. W codziennej pracy spotyka się z liczebnymi klasami o zróżnicowanym poziomie językowym, co stanowi dodatkowe wyzwanie, ale też motywuje do poszukiwania nowych rozwiązań pedagogicznych.

  Po uzyskaniu certyfikatów TKT YL i CELTA oraz dyplomu Delta Module One zdecydowała się na rozpoczęcie ścieżki trenerskiej. Ukończyła certyfikowany kurs dla trenerów nauczycieli International House Teacher Trainer Certificate.

  Pasjonatka malarstwa, włączająca elementy sztuki do swoich zajęć. Zwolenniczka idei nieustającego rozwoju. Prywatnie szczęśliwa żona i matka sześcioletniej Kai i dwuletniego Kazika, dla których stara się codziennie zmieniać świat na lepsze

 • Małgorzata
  Mróz

  Małgorzata Mróz – uczy angielskiego od ponad 10 lat, obecnie w szkole języków obcych Ach i Och na warszawskiej Pradze, gdzie pełni funkcję metodyka. Na co dzień wspiera nauczycieli w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz pomaga im w rozwoju zawodowym, równocześnie prowadząc zajęcia z różnymi grupami wiekowymi. W pracy trenera, dla ośrodków takich jak Macmillan Education czy ODN Lang, najbardziej interesuje się zagadnieniami związanymi z CLIL-em, rozwojem funkcji kognitywnych u dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz ocenianiem kształtującym.

  W pracy nauczyciela kładzie nacisk na to, by lekcje były nie tylko zabawne i energetyczne, ale przede wszystkim mądre i skuteczne. Jej największą pasją (oprócz nauczania) jest... nauka. Uwielbia zdobywać nowe umiejętności (wśród nich m.in. stepowanie i fryzjerstwo) oraz aktywnie uczy się języka ormiańskiego i niemieckiego, testując na sobie techniki, które wykorzystuje w sali lekcyjnej.

Materiały konferencyjne

 • Slajdy z sesji ZABAWA TO POWAŻNA SPRAWA
  Pobierz
 • Galaktyka języka z Bugs Team i Tiger & Friends
  Pobierz
 • Certyfikat uczestnictwa
  Pobierz
Poznaj grupę dla nauczycieli - Teaching Young Learners

Inspirujemy, wspieramy, towarzyszymy w rozwoju

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie a otrzymasz informacje o naszych szkoleniach

Zarejestruj się

Rejestracja zajmuje tylko 3 minuty.