• Nowość

Egzamin ósmoklasisty: od analizy do strategii.
Strategia 2: Poprawność – dokładnie tak!

dr Karolina Kotorowicz-Jasińska

Szkoła podstawowa klasy 4-8

Streszczenie sesji

Przeciętny ósmoklasista ma problemy z najbardziej podstawowymi środkami językowymi – przez brak precyzji traci więc mnóstwo cennych punktów. Pokazały to boleśnie wyniki pierwszej edycji egzaminu końcowego, o czym mówiłam w pierwszym odcinku tej serii wideo-szkoleń. Jakie typy ćwiczeń w klasie pomogą uczniom lepiej zapamiętać niezbędne struktury i słownictwo, a następnie precyzyjnie i poprawnie zapisać je w odpowiednich częściach arkusza?

W trzecim odcinku naszej serii pokażę, jak mądrze wykorzystać elementy mikro-tłumaczenia i jak budować „rusztowanie” mikro-wypowiedzi pisemnych, m.in. przy pomocy języka ojczystego. Opowiem też jak nauczyć nastolatki patrzeć krytycznie na błędy językowe, rozpoznawać ich źródła i oczywiście, jak te błędy stopniowo eliminować.

dr Karolina Kotorowicz-Jasińska

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz

Imienny certyfikat prześlemy do Ciebie mailem. W tym celu uzupełnij pola:

Podając dane szkoły będziemy mogli wysyłać do Ciebie informacje o szkoleniach, które Cię interesują:

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o obecnych i kolejnych szkoleniach metodycznych, nowościach, produktach, promocjach i usługach Macmillan Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zaznacz poniżej czy wyrażasz zgodę na zapis do newslettera.
 
X