Jak UCZYĆ online dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Katarzyna Komarnicka

Szkoła podstawowa klasy 1-3

Streszczenie sesji

Wiemy, w jak trudnej sytuacji znaleźli się Państwo po wprowadzeniu okresu kwarantanny. Zewsząd piętrzą się naciski, żeby teraz, już, natychmiast „zacząć uczyć online”. Domagają się tego rodzice i dyrektorzy szkół. Tyle że, za tą presją nie idzie realne, konkretne wsparcie. W tej sytuacji, jak zwykle, mogą Państwo liczyć na ekspertów wydawnictwa Macmillan, którzy przygotowali dla Państwa serię wideo-poradników „Jak UCZYĆ online”.

Nieprzypadkowo wyraz „UCZYĆ” w tytule jest napisany wielkimi literami. Nie chodzi przecież o to, żeby jedynie coś uczniom wysłać (np. zestaw handoutów, linków, czy nazwę aplikacji), lecz raczej o to, aby sami Państwo wiedzieli, jak z tego czy innego zasobu lub narzędzia on-line sensownie skorzystać, żeby:

  • rozwijać różnorodne umiejętności językowe i komunikacyjne;
  • autentycznie zaangażować uczniów do sensownej aktywności poznawczej;
  • zbudować z uczniami relację na odległość, pokazać, że nam na nich zależy i że ich wspieramy w sytuacji, która jest dla nas wszystkich bezprecedensowa.

W tym odcinku naszego wideo-przewodnika Katarzyna Komarnicka podpowiada, jak sensownie uczyć online dzieci i radzi, w jaki sposób odnaleźć się w nowej rzeczywistości pracy zdalnej.

Katarzyna Komarnicka

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz

Imienny certyfikat prześlemy do Ciebie mailem. W tym celu uzupełnij pola:

Podając dane szkoły będziemy mogli wysyłać do Ciebie informacje o szkoleniach, które Cię interesują:

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o obecnych i kolejnych szkoleniach metodycznych, nowościach, produktach, promocjach i usługach Macmillan Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zaznacz poniżej czy wyrażasz zgodę na zapis do newslettera.
 
X