Szkolenia online

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzeń, które pomogą Państwu nie tylko lepiej zrozumieć zachodzące zmiany w formule egzaminu, lecz także ułatwią przygotowania uczniów do matury.

Keep Calm & Carry On - strategie last minute dla tegorocznych maturzystów

Hasło Zachowaj spokój i rób swoje miało dodać ducha Brytyjczykom w trakcie wielkiego kryzysu, jakim była II Wojna Światowa. Choć nasi maturzyści nie znajdują się w aż tak ekstremalnej sytuacji jak Brytyjczycy kilkadziesiąt lat temu, im także przydadzą się sensowne wskazówki, jak nie poddawać się przedegzaminacyjnej panice i jak najmądrzej wykorzystać zasoby, które zgromadzili przez ostatnie trzy lata.

W naszym webinarium pokażemy, z jakich strategii przygotowania się do egzaminu mogą skorzystać nasi uczniowie, mając do dyspozycji ostatnie 15, 10, 5 dni do matury. Zasugerujemy, że nawet w tak krótkim czasie można jeszcze czegoś się nauczyć, a skoro tak - pokażemy, jak to konkretnie zrobić. Zastanowimy się też wspólnie nad tym, co robić, a czego nie robić na dzień przed egzaminem.

Całe webinarium będzie przygotowane i przeprowadzone tak, aby mogli je Państwo udostępnić do obejrzenia samym maturzystom, przygotowującym się do najważniejszego w ich dotychczasowym życiu edukacyjnego wyzwania.

WYGENERUJ CERTYFIKAT I POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

Think & Write - jak pomóc uczniom w napisaniu świetnego wypracowania maturalnego

Z licznych dyskusji, jakie toczą się w ostatnich tygodniach na forach internetowych, wynika, że zadanie na tworzenie tekstu pisemnego spędza sen z powiek tegorocznym maturzystom. Wielu nauczycieli stwierdza, że przygotowanie uczniów do tej części egzaminu jest dla nich nie lada wyzwaniem. Wychodząc naprzeciw tym niepokojom, chciałabym zaoferować nauczycielom swoje wsparcie.

W trakcie webinarium przypomnimy sobie, jakich zmian dokonano w tym roku w tej części arkusza maturalnego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zastanowimy się wspólnie, czy i w jakim stopniu wprowadzona redukcja wymagań może mieć wpływ na proces przygotowań do egzaminu. Następnie omówimy WritingTips List, czyli listę wskazówek, które naszym uczniom - zwłaszcza tym słabszym językowo - naprawdę pomogą w napisaniu udanego wypracowania maturalnego.

WYGENERUJ CERTYFIKAT I POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

Pick & Mix - co pokazała próbna matura i jak skutecznie utrwalać środki językowe

Pierwsza część szkolenia to analiza tegorocznego próbnego egzaminu maturalnego, przeprowadzonego w lutym 2021 przez nauczycieli w całej Polsce, na podstawie arkusza opracowanego przez ekspertów wydawnictwa Macmillan.

Wyniki tej matury próbnej pokazują, że mimo pewnego obniżenia poziomu trudności, piętą achillesową maturzystów, podobnie jak w latach poprzednich, są środki językowe. Przy czym - co ciekawe, ale i niepokojące - dużą trudność sprawiają uczniom struktury stosunkowo łatwe - takie, które zazwyczaj są wprowadzane w szkole podstawowej. Jak zatem skutecznie powtarzać i utrwalać środki językowe, szczególnie struktury gramatyczne, na ostatniej prostej przed egzaminem maturalnym?

Odpowiemy na to w drugiej części szkolenia. Pokażemy, że kluczem do skutecznego i mądrego powtarzania materiału językowego są powtórki kumulatywne i przekrojowe. Odpowiednio dobrane i przeprowadzone ćwiczenia powtórkowe zmuszają ucznia do większego wysiłku i głębszego przetworzenia informacji językowej, a to prowadzi do bardziej efektywnego utrwalania i zapamiętywania.

WYGENERUJ CERTYFIKAT I POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

Cut & Taste on effective Matura 2021 exam preparation strategies

Dowiedz się jak, zgodnie z zapisami aneksu do Informatora o egzaminie, wybrać priorytety na ostatnie miesiące przygotowań do Matury 2021. Sprawdź jak, korzystając między innymi z aplikacji Wordwall, w sposób kumulatywny powtarzać materiał oraz jak wspierać uczniów w samodzielnej nauce i powtórkach do egzaminu.

WYGENERUJ CERTYFIKAT I POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE

Matura 2021: zmiana wymagań - i co dalej?

Zgodnie z zapowiedziami, w połowie grudnia ukazało się specjalne rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, zmniejszające w pewnym stopniu wymagania do egzaminu maturalnego w odpowiedzi na pandemię i ograniczenia nauczania zdalnego. Chcemy te zmiany podsumować i zwięźle omówić, a następnie wspólnie zastanowić się, co z samych tych zmian realnie wynika: czy rzeczywiście z części materiału można zrezygnować? Jak ustalić priorytety na najbliższe, ostatnie 100 dni przygotowań? Na co zwrócić szczególną uwagę i jak pracować z uczniami na ostatniej przedegzaminacyjnej prostej?

WYGENERUJ CERTYFIKAT I POBIERZ MATERIAŁY DODATKOWE