Próbna matura

Program Próbna Matura pomaga ocenić mocne i słabe strony uczniów oraz ukierunkować proces utrwalania wiedzy przed egzaminem maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zarejestruj się i pobierz bezpłatny zestaw materiałów egzaminacyjnych z ostatniej edycji!

Zarejestruj się

Sprawdź podsumowanie Próbnej matury 2024 »

O egzaminie maturalnym

Oficjalne informacje, publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a także artykuły ekspertów naszego wydawnictwa, które w przystępny sposób wyjaśniają zmiany wprowadzone w egzaminie maturalnym.

Dowiedz się więcej

Planowane zmiany w 2024-2028 »

Zestawy zadań maturalnych na środki językowe!

New Matura Practice to seria zestawów zadań do matury w formule obowiązującej od 2023 roku. Każdy materiał kładzie nacisk na ćwiczenie innego typu otwartego zadania egzaminacyjnego sprawdzającego znajomość środków językowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym: setów leksykalnych, gramatykalizacji, tłumaczenia fragmentów zdań, transformacji zdań ze słowem kluczowym.

Zasoby są dostępne do pobrania dla nauczycieli, którzy pracują z naszymi podręcznikami do nowej matury w szkołach średnich.

Dowiedz się więcej

Powtórka przed egzaminem!

Zapraszamy do skorzystania z quizów maturalnych w aplikacji Kahoot!, które można wykorzystać na zajęciach w klasie lub zadać uczniom do wykonania w domu w ramach samodzielnej nauki. Przygotowaliśmy zestaw 10 quizów – 5 na poziomie podstawowym i 5 na rozszerzonym. Mają one charakter przekrojowy – sprawdzają znajomość zagadnień gramatycznych, leksykalnych oraz środków językowych.

Sprawdź

Przydatne materiały do pobrania!

Szukasz dodatkowych materiałów utrwalających gramatykę? A może potrzebujesz zestawów zadań komunikacyjnych do ustnej części egzaminu maturalnego? Skorzystaj z materiałów, które przygotowaliśmy! Wystarczy je pobrać i wydrukować.

Dowiedz się więcej

Praktyczne szkolenia online dla nauczycieli

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzeń oraz nagrań szkoleń, które pomogą nauczycielom zrozumieć zmiany wprowadzone w strukturze matury od 2023 roku oraz przedstawią sprawdzone sposoby na rozwijanie nowych umiejętności językowych. Jesteśmy przekonani, że wiedza i wskazówki przekazywane przez naszych ekspertów pomogą skutecznie przygotować uczniów do nowego egzaminu dojrzałości!

Obejrzyj

Blog egzaminacyjny

Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy podpowiedzą, jak najefektywniej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego! Otrzymaj praktyczne porady i pomysły do wykorzystania podczas zajęć w szkole.

Sprawdź

Sukces na maturze – zdaj się na nas!

Szukasz podręcznika, który już od pierwszego poziomu łączy skuteczny rozwój umiejętności językowych ze stopniowym wzrostem sprawności wymaganych na egzaminie maturalnym? A może potrzebujesz repetytorium, które pomoże uczniom uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę w ostatnich miesiącach nauki przed egzaminem? Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikami naszego wydawnictwa.

Poznaj nasze podręczniki

 

Grupa dla nauczycieli

Szukasz więcej informacji na temat egzaminu maturalnego? Potrzebujesz dodatkowych materiałów lub chcesz podzielić się własnymi pomysłami na lekcje? Dołącz do grupy Matura z języka angielskiego - grupa dla nauczycieli!

DOŁĄCZ