Wróć

Plusy dodatnie, plusy ujemne: Matura 2025+

Szczegóły wideo:

  • Typ szkolenia: e-konferencja
  • Sektor: szkoły średnie
  • Trener: dr Anna Parr-Modrzejewska
  • Trener: dr Grzegorz Śpiewak
bezpłatne
Oglądaj

Szczegóły szkolenia:

Opis szkolenia:

Który to już raz przychodzi nam analizować zmiany w egzaminie maturalnym…? Przed nami kolejna taka zmiana, gdyż wszystko wskazuje na to, że w roku 2025 wszelkie przejściowe redukcje wymagań zostaną wycofane, wrócimy zatem do projektowanych docelowo, wyższych poziomów trudności, pełnego wachlarza typów zadań, a jakby tego było mało, pojawiają się progi zdawalności na poziomie rozszerzonym. To bez wątpienia tytułowe „plusy ujemne”. A gdzie „dodatnie”?? Poszukamy ich wspólnie, łącząc siły konsultanta ds. metodyki i doświadczonej egzaminatorki. W trakcie sesji pokażemy, jak optymalnie przygotować uczniów i nauczycieli na nowe, trudniejsze wyzwania – zarówno w perspektywie krótkoterminowej, gdy pracujemy z rocznikiem kończącym edukację wiosną 2025, jak i z młodszymi uczniami, w przypadku których jest szansa na bardziej długofalowe podejście, rozpisane na dwa lata lub dłużej. Weźmiemy pod lupę m.in. obszary trudności, na które szczególnie należy zwrócić uwagę, w tym zwłaszcza środki językowe. Zasugerujemy też, nad którymi mikroumiejętnościami warto systematycznie pracować, żeby np. stworzyć sensowną rozprawkę. Podpowiemy, których błędów można uniknąć, jeśli dobrze zrozumie się kryteria oceniania, w tym kilka kluczowych czasowników, pojawiających się w poleceniach egzaminacyjnych.

dr Anna Parr-Modrzejewska

Trener:

dr Anna Parr-Modrzejewska
dr Grzegorz Śpiewak

Trener:

dr Grzegorz Śpiewak

Certyfikat

generuj certyfikat

Wypełnij formularz, a imienny certyfikat prześlemy do Ciebie mailem:

Jeśli podasz dane szkoły, będziemy mogli wysyłać do Ciebie informacje o szkoleniach, które Cię interesują:

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o obecnych i kolejnych szkoleniach metodycznych, nowościach, produktach, promocjach i usługach Macmillan Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zaznacz poniżej czy wyrażasz zgodę na zapis do newslettera.

Materiały dla uczestnika

Materiały są dostępne dla uczestników szkolenia po zalogowaniu na konto

  • wybór slajdów

To szkolenie jeszcze nie ma recenzji

Bądź pierwszy i dodaj swoją recenzję dla tego szkolenia. Żeby dodać recenzję musisz być uczestnikiem szkolenia i być zalogowany na swoje konto.

Dodaj recenzję

Recenzję może wystawić tylko uczestnik szkolenia po zalogowaniu.

Inspirujemy, wspieramy, towarzyszymy w rozwoju

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie a otrzymasz pełen dostęp do szkoleń Instytutu

Zarejestruj się

Rejestracja zajmie tylko 3 minuty.