< wróć
zamknij x

Egzamin maturalny w formule 2023

Już niedługo uczniowie będą musieli zmierzyć się z nowym egzaminem dojrzałości w zmienionej, trudniejszej formule. Odpowiednie przygotowanie do niego może okazać się nie lada wyzwaniem – przede wszystkim dla uczniów, lecz także dla samych nauczycieli szkół średnich. Właśnie dlatego opracowaliśmy program, w ramach którego od ponad dwóch lat pomagamy zrozumieć zachodzące zmiany oraz staramy się ułatwić pracę z uczniami, tak aby odnieśli sukces na maturze 2023.

Próbna matura w formule 2023

Sprawdź poziom wiedzy językowej uczniów, którzy w maju 2023 roku zmierzą się z nowym egzaminem maturalnym. Zarejestruj się aby pobrać bezpłatny zestaw materiałów i przeprowadź próbny egzamin w swojej klasie.

Pobierz bezpłatny zestaw

Przeczytaj podsumowanie wyników

O egzaminie maturalnym od 2023 roku

Oficjalne informacje, publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a także artykuły ekspertów naszego wydawnictwa, które w przystępny sposób wyjaśniają zmiany wprowadzone w nowej maturze.

Dowiedz się więcej

Nowa matura 2023 - z czym zmierzą się uczniowie?

Nie mamy wątpliwości, że nowa matura 2023 będzie dla uczniów prawdziwym wyzwaniem. Dokładnie pokazują to arkusze pokazowe do nowego egzaminu opublikowane przez CKE w marcu br.. Jakie są 3 najważniejsze zmiany? Zapraszamy do zapoznania się z analizą, którą przygotowali dr Anna Parr-Modrzejewska oraz dr Grzegorz Śpiewak.

Sprawdź

Odbierz bezpłatny zestaw zadań maturalnych!

Zaloguj się aby pobrać New Matura Practice: Lexical sets. To zestaw 24 zadań przygotowanych przez dr Monikę Cichmińską, które mają charakter przekrojowej, kumulatywnej powtórki słownictwa ze wszystkich tematów zawartych w podstawie programowej. Ponadto materiał ten daje możliwość powtórzenia słownictwa w nowym dla ucznia typie zadania egzaminacyjnego na set leksykalny.

ZALOGUJ SIĘ I POBIERZ

Nowa matura 2023 – zdaj się na nas!

Nowa matura 2023 to egzamin, na którym uczniom przyjdzie zmierzyć się z nowymi, trudniejszymi typami zadań otwartych, nowymi umiejętnościami kognitywnymi, głębszym przetwarzaniem tekstów i szerszym zakresem środków językowych, zwłaszcza słownictwa. Mając to wszystko na uwadze, przygotowaliśmy podręczniki, które zapewnią kompleksowe wsparcie podczas przygotowań do nowego egzaminu dojrzałości!

Poznaj nasze podręczniki

Praktyczne szkolenia online dla nauczycieli

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzeń oraz nagrań szkoleń, które pomogą nauczycielom zrozumieć zmiany wprowadzone w strukturze matury od 2023 roku oraz przedstawią sprawdzone sposoby na rozwijanie nowych umiejętności językowych. Jesteśmy przekonani, że wiedza i wskazówki przekazywane przez naszych ekspertów pomogą skutecznie przygotować uczniów do nowego egzaminu dojrzałości!

Obejrzyj

Blog egzaminacyjny

Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy podpowiedzą, jak najefektywniej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego!

Sprawdź

Grupa dla nauczycieli

Szukasz więcej informacji na temat zmian w egzaminie maturalnym? Potrzebujesz dodatkowych materiałów lub chcesz podzielić się własnymi pomysłami na lekcje? Dołącz do grupy Roadmap to matura - grupa dla nauczycieli angielskiego!

DOŁĄCZ