< wróć
zamknij x

Egzamin maturalny

Matura w zmienionej formule obowiązująca od 2023 roku jest trudniejsza i bardziej wymagająca niż w poprzednich latach, szczególnie pod kątem oczekiwanego poziomu kompetencji językowych, nowych (mikro)umiejętności kognitywnych oraz typów zadań (zwłaszcza otwartych). Odpowiednie przygotowanie do nowej formy egzaminu może okazać się nie lada wyzwaniem! Zapraszamy do zapoznania się z materiałami i szkoleniami opracowanymi przez ekspertów naszego wydawnictwa, które będą dla nauczycieli wsparciem w codziennej pracy.

Próbna matura w formule 2023

Zimą 2023 roku zakończyła się kolejna edycja naszego programu Próbna matura. Ponad 3000 uczestniczących w nim nauczycieli skorzystało z bezpłatnego zestawu materiałów egzaminacyjnych i sprawdziło poziom przygotowania swoich uczniów do pierwszej matury w zmienionej formule. Zapraszamy do pobrania arkuszy oraz zapoznania się z podsumowaniem wyników.

Pobierz bezpłatny zestaw

Przeczytaj podsumowanie wyników

O egzaminie maturalnym od 2023 roku

Oficjalne informacje, publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a także artykuły ekspertów naszego wydawnictwa, które w przystępny sposób wyjaśniają zmiany wprowadzone w nowej maturze.

Dowiedz się więcej

Zestawy zadań maturalnych na środki językowe!

New Matura Practice to seria zestawów zadań do matury w formule obowiązującej od 2023 roku. Każdy materiał kładzie nacisk na ćwiczenie innego typu otwartego zadania egzaminacyjnego sprawdzającego znajomość środków językowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym: setów leksykalnych, gramatykalizacji, tłumaczenia fragmentów zdań, transformacji zdań ze słowem kluczowym.

Zasoby są dostępne do pobrania dla nauczycieli, którzy pracują z naszymi podręcznikami do nowej matury w szkołach średnich.

Dowiedz się więcej

Powtórka przed egzaminem!

Zapraszamy do skorzystania z quizów maturalnych w aplikacji Kahoot!, które można wykorzystać na zajęciach w klasie lub zadać uczniom do wykonania w domu w ramach samodzielnej nauki. Przygotowaliśmy zestaw 10 quizów – 5 na poziomie podstawowym i 5 na rozszerzonym. Mają one charakter przekrojowy – sprawdzają znajomość zagadnień gramatycznych, leksykalnych oraz środków językowych.

Sprawdź

Przydatne materiały do pobrania!

Szukasz dodatkowych materiałów utrwalających gramatykę? A może potrzebujesz zestawów zadań komunikacyjnych do ustnej części egzaminu maturalnego? Skorzystaj z materiałów, które przygotowaliśmy! Wystarczy je pobrać i wydrukować.

Dowiedz się więcej

Praktyczne szkolenia online dla nauczycieli

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzeń oraz nagrań szkoleń, które pomogą nauczycielom zrozumieć zmiany wprowadzone w strukturze matury od 2023 roku oraz przedstawią sprawdzone sposoby na rozwijanie nowych umiejętności językowych. Jesteśmy przekonani, że wiedza i wskazówki przekazywane przez naszych ekspertów pomogą skutecznie przygotować uczniów do nowego egzaminu dojrzałości!

Obejrzyj

Blog egzaminacyjny

Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy podpowiedzą, jak najefektywniej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego! Otrzymaj praktyczne porady i pomysły do wykorzystania podczas zajęć w szkole.

Sprawdź

Sukces na maturze – zdaj się na nas!

Matura w formule 2023 to egzamin, na którym uczniom przyjdzie zmierzyć się z nowymi, trudniejszymi typami zadań otwartych, innymi umiejętnościami kognitywnymi, głębszym przetwarzaniem tekstów i szerszym zakresem środków językowych, zwłaszcza słownictwa. Mając to wszystko na uwadze, przygotowaliśmy podręczniki, które zapewniają kompleksowe wsparcie podczas przygotowań do egzaminu dojrzałości!

Poznaj nasze podręczniki

Grupa dla nauczycieli

Szukasz więcej informacji na temat egzaminu maturalnego? Potrzebujesz dodatkowych materiałów lub chcesz podzielić się własnymi pomysłami na lekcje? Dołącz do grupy Matura z języka angielskiego - grupa dla nauczycieli!

DOŁĄCZ