Present(ations) Perfect

czyli jak tworzyć i prowadzić fantastyczne wystąpienia publiczne - i jak uczyć tego innych?!

Szczegóły webinarium:

 
 
 • umiejętności językowe
 • umiejętności pozajęzykowe
 • Data: 07.12.2017 19:30 - 21:10
 • Trener: dr Grzegorz Śpiewak
 • Typ szkolenia: webinarium
79.00 zł
Rejestracja zakończona

Szczegóły szkolenia:

Data szkolenia: 7 grudnia (czwartek) w godzinach 19:30 – 21:10
Czas trwania: 90 minut + 10 minut przerwy
Typ szkolenia: Webinarium
Język: polski

Dla kogo jest szkolenie?

 • Nauczyciele we wszystkich typach szkół

Opis szkolenia:

Tworzenie i przeprowadzanie prezentacji publicznych to bez wątpienia jedna z najtrudniejszych umiejętności językowych i komunikacyjnych, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w procesie edukacji czy w miejscu pracy. Prezentacja to arcy-złożona forma przekazu, łączy elementy tekstowe, wizualne i multimedialne. Stworzenie naprawdę pięknej, eleganckiej prezentacji wymaga więc świetnej znajomości zaawansowanych cech programów typu PowerPoint, Prezi czy Keynote. Samo prezentowanie to odrębna umiejętność, niemalże aktorska, łącząca pracę głosem, mowę ciała i umiejętne zarządzanie uwagą uczestników. Lista wyzwań wydaje się nie mieć końca…

Oczywiście pytanie brzmi, czy i co z wymienionych umiejętności da się skutecznie nauczyć? Odpowiedzią jest właśnie moje intensywne webinarium. Chcę podzielić się z Państwem tym, co w mojej niemal 20-letniej praktyce prezentera i recenzenta cudzych prezentacji, okazało się najważniejsze. Jak sugeruje tytuł, będzie to prawdziwa droga na skróty do perfekcyjnej prezentacji.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Czas będziemy mieć mocno ograniczony, chcę się więc skupić na absolutnie kluczowych strategiach i umiejętnościach prezenterskich. Między innymi:

 • jak określić główny przekaz prezentacji – i sprawić, że będzie jasny i przejrzysty dla widowni
 • jak zaprojektować wspaniały, zapadający w pamięć slajd – ile tekstu, jaki rozmiar czcionki, jakie kolory, ile i jakiego rodzaju elementów wizualnych
 • jak nadać prezentacji zwartą, logiczną strukturę, tak by utrzymać uwagę i wysoki poziom zaangażowania uczestników
 • jak przeprowadzić prezentację naprawdę skutecznie, atrakcyjnie i angażująco
 • jak uniknąć częstych błędów, które mogą zrujnować największe nawet wysiłki prezentującego.

Mam nadzieję, że moje sugestie i podpowiedzi wzbogacą Państwa własny warsztat, a także pomogą skutecznie wspierać Państwa uczniów i / lub studentów w tej materii.

Dlaczego warto?

Liczne badania pokazują, że strach przed wystąpieniami publicznymi jest większy niż strach przed pająkami, wężami, a nawet przed śmiercią… Nie trzeba dodawać, że poziom obaw rośnie jeszcze bardziej, gdy trzeba prezentację przeprowadzić w języku obcym. Można wręcz powiedzieć, że przeprowadzenie prezentacji to największe wyzwanie jeśli chodzi o produkcję języka pisanego (slajdy) i mówionego (akt prezentowania) – zarówno dla uczących się, jak i dla profesjonalistów!

Jednocześnie wypada stwierdzić, że we współczesnym środowisku akademickim i zawodowym umiejętność stworzenia i przeprowadzenia naprawdę wyjątkowej prezentacji, super-atrakcyjnej i zachwycającej dla widowni, zarówno na żywo jak i on-line, to jedna z umiejętności kluczowych XXI wieku, a przy tym jeden z najpotężniejszych instrumentów budowania marki osobistej. Doskonała prezentacja może sprawić, że Twój pomysł zostanie zauważony, że Twój projekt będzie wdrożony, a Twój produkt czy usługa zwyciężą w walce z konkurencją. Ale to oznacza też, że jałowa, bezbarwna, nieczytelna prezentacja może pogrzebać je wszystkie bezpowrotnie…

Warto zatem posłuchać kogoś, kto prawie 20 ostatnich lat poświęcił na doskonalenie swojego warsztatu prezentera, kto jest uważany za jednego z najlepszych mówców w branży ELT, a kto za swój autorski program akademii trenera zdobył nominację do „Oskara ELT”, czyli nagrody British Council ELTON 2016.

Program szkolenia Pobierz jako pdf

20:25 – 21:10
2017-12-07
część 2 (45 minut)
dr Grzegorz Śpiewak
20:15 – 20:25
2017-12-07
przerwa (10 minut)
dr Grzegorz Śpiewak
19:30 – 20:15
2017-12-07
część 1 (45 minut)
dr Grzegorz Śpiewak
dr Grzegorz Śpiewak

Trener:

dr Grzegorz Śpiewak

A graduate of University of Essex, UK (MA in Linguistics), and University of Warsaw (Ph.D in English & Linguistics). Teacher of English, consultant, project manager, teacher...

czytaj dalej

Certyfikat

Uczestnicy szkolenia mogą wygenerować certyfikat po zalogowaniu.

Materiały dla uczestnika

Materiały są dostępne dla uczestników szkolenia po zalogowaniu.

 • wybór slajdów
 • dodatkowe ćwiczenia, wskazówki, porady, biblio- i webliografia
 • dostęp do nagrania webinarium

Present(ations) Perfect

 • Data: 07.12.2017 19:30 - 21:10
 • Trener: dr Grzegorz Śpiewak
79.00 zł
Rejestracja zakończona

W ciągu ostatnich niemal 20 lat spędziłem setki godzin tworząc prezentacje, przeprowadzając sesje dla grup od 5 do 500 uczestników, a także poprawiając slajdy innych trenerów i recenzując ich wystąpienia. Wiem aż za dobrze, ile to kosztuje wysiłku, ale też ile można pomóc sobie i innym, gdy wie się tak naprawdę, o co w tym wszystkim chodzi. I tym właśnie chcę się z Państwem podzielić!

dr Grzegorz Śpiewak
trener

Ocena szkolenia:

4.33

Recenzje (3)

 • Katarzyna
  07.12.2017

  Poznałam wiele niezbędnych wskazówek dotyczących przygotowywania prezentacji. Dotarło do mnie ile mam jeszcze do nadrobienia w tym zakresie! Prowadzący kompetentny i rzeczowy, bardzo dobrze tłumaczy i przekazuje wiedzę.

  Ocena: 5
 • Elzbieta
  10.12.2017

  Szkolenie było bardzo interesujące jak zwykle prezentacje pana Grzegorza (dla mnie od czasów Spotlight). To co najważniejsze autor zaskakuje, ale też pozostawia nas z pytaniami, na które musimy sobie sami odpowiedzieć biorąc pod uwagę uczniów z którymi mamy do czynienia. Pomimo faktu, że obraz jest ważniejszy, a nie treść na slajdzie to jednak cała sztuka polega na umiejętniści selekcji i uwypukleniu to co dotrze do odbiorcy. Tego niestety nikt nas nie nauczy. Pan Grzegorz robi to doskonale, ale też dużo mówi, co dla mnie osoby starszej jest niezmiernie ważne. Chętnie zpoznałabym się z prezentacją (perfekcyjną) 10 minutową skierowaną tylko do uczniów szkoły średniej (np. na temat zdrowia. Dziękuję za tę prezentację i życzę autorowi wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

  Ocena: 5
 • Kornelia
  11.12.2017

  Zamysł pojawił się dopiero w drugiej części, pierwsza była mało wnosząca, całość niezbyt odkrywcza - liczyłam na więcej szczegółów i przede wszystkim wyobrażałam sobie, że będzie to prezentacja nagrana jak w TED, w której można zainspirować się też aspektami niewerbalnymi prezentacji. Sądzę, że cena zbyt wygórowana za to webinarium.

  Ocena: 3

Dodaj recenzję

Recenzję może wystawić tylko uczestnik szkolenia po zalogowaniu.

Inspirujemy, wspieramy, towarzyszymy w rozwoju

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie a otrzymasz pełen dostęp do szkoleń Instytutu

Zarejestruj się

Rejestracja zajmie tylko 3 minuty.